Skala depresji Becka

with 13 komentarzy

Skala Depresji Becka służy do samodzielnej oceny samopoczucia. Jej wynik stanowi wskazówkę, jeszcze nie diagnozę. Jeśli wynik sugeruje występowanie objawów depresyjnych, koniecznie udaj się do psychiatry.

Depresja to poważna choroba, która wymaga terapii. Nieleczona może się pogłębiać i stanowić zagrożenie nawet dla Twojego życia!

W każdym pytaniu wybierz jedną odpowiedź, która najlepiej określa Twoje uczucia podczas ostatnich 7 dni (a nie tylko dzisiaj). W przypadku wątpliwości, zadaj sobie pytanie: Która z odpowiedzi jest najbliższa temu co czuję i myślę?

Twoje imię i adres e-mail zostaną użyte jedynie w celu spersonalizowania objaśnienia wyniku oraz automatycznego przesłania wyniku na Twoją skrzynkę.

Imię e-mail
Pytanie 1.
Pytanie 2.
Pytanie 3.
Pytanie 4.
Pytanie 5.
Pytanie 6.
Pytanie 7.
Pytanie 8.
Pytanie 9.
Pytanie 10.
Pytanie 11.
Pytanie 12.
Pytanie 13.
Pytanie 14.
Pytanie 15.
Pytanie 16.
Pytanie 17.
Pytanie 18.
Pytanie 19.
Pytanie 20.
Pytanie 21.
To już koniec testu! Za chwilę poznasz wynik!
W międzyczasie, proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania, aby pomóc mi uczynić stronę jeszcze lepszą 🙂 :

Twoja płeć?
Twój wiek:
Mieszkasz w:
Skąd dowiedziałeś/aś się o teście/stronie?

Podziel się z innymi!

13 Responses

 1. Klaudia
  | Odpowiedz

  Świetnie, że każdy może sobie zrobić taki test za darmo. I to w dodatku po polsku!

  • Aleksandra
   | Odpowiedz

   Zrobiłam ten test aby porównać wynik z diagnozą sprzed kilku lat i jestem zadowolona. Z ciężkiej depresji dzięki lekom i terapiom zeszłam na lekką. Jeszcze trochę drogi przede mną, ale teraz czuję, że warto dalej.

  • Acidboi
   | Odpowiedz

   28, depresja umiarkowana. Nie zmienia to faktu, iż codziennie myślę o śmierci i bezcelowosci życia, a to utrudnia każde czynności

   • Wiktoria Mazurkiewicz
    | Odpowiedz

    Depresja umiarkowana
    Oprócz tego mam nerwicę i ostatnio często zdarza mi się korzystać z uspokajającego działania hydroksyzyny żeby wyjść z domu. Ciągle się stresuję i przez to jem więcej niż powinnam i przytyłam kilka kilogramów. Byłam wcześniej u psychiatry ale pani doktor powiedziała mi, że przesadzam i udaję, a receptę na Seronil wypisała mi od niechcenia dla świętego spokoju i odniosłam wrażenie, że nie byłam tam mile widziana. Nie wiem co robić, ani do kogo się zgłosić. Czuję, że potrzebuję pomocy, ale w mojej miejscowości nie ma psychiatry dziecięcego, a myśl o tym, że kolejny specjalista może mnie tak potraktować wzbudza we mnie lęk.

 2. Tiger
  | Odpowiedz

  Wynik podniósł mnie na duchu!:-)

 3. Teresa
  | Odpowiedz

  Bóg zapłać Panie Doktorze!

 4. magda pozdzik
  | Odpowiedz

  Dziekuje ze moglam zrobic ten test wynik mnie nie zaskakuje,jestem bardzo swiadoma tego jak wyglada moja diagnoza

 5. Wanda
  | Odpowiedz

  Wynik 51. I co to zmienia? Wiem, że nie mam dobrego nastroju i nie emanuję optymizmem.

 6. Naki
  | Odpowiedz

  Czasem ciężko było mi odpowiedzieć – są dni, że nie mogę podnieść się z łóżka, nic mnie nie cieszy i nie mam siły na nic, a zdarzają się też dni kiedy chcę zmienić całe swoje życie i mogłabym góry przenosić. I tak na przemian. Tak samo są różne sfery życia w których różnie się czuję. Te najgorsze nastroje mam najczęściej jak jestem sama albo mam wolne.

 7. Natalia
  | Odpowiedz

  kilka tygodni temu zaczęłam przyjmować ponownie escitalopram i pregabalinę po rocznej przerwie od leków, bo miałam znów objawy stosunkowo ciężkiej depresji, z tendencją do nabierania na sile z niemalże każdym dniem, zaczynała przechodzić w cięższą, mimo ciągłej terapii. dziś test mówi mi jedynie o depresji łagodnej – jest postęp! jeśli widzicie u siebie objawy depresyjne, idźcie do specjalisty, ze wszystkiego da się wyjść, jeśli sięgnie się po pomoc 🙂

 8. Szym on
  | Odpowiedz

  Spoko test. Jestem na lekach, które pomagają, więc wynok przewidywalny. Pozdrawiam!

 9. Sylwia
  | Odpowiedz

  Depresja łagodna. 5lat w terapii do czegoś zobowiązuje..Poprawa jest także nie jest źle

 10. KLAUDIA
  | Odpowiedz

  W teście brakuje pytań o to czy jest lepiej niż poprzednio. Ja jako osoba która wygrała z depresją robiąc ten test miałam problem z odpowiedziami. Nie gorzej niż wcześniej. Nie jest gorzej jest sto razy lepiej.
  Jeśli ktoś podejrzewa tą chorobę powinien jak najszybciej udać się do specjalisty.

Leave a Reply

eight + 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.